M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Humanity in Action i Ars Thanea o prawach człowieka

Jacek Piątkowski | 16 września 2011, 06:00

Podczas tegorocznych wakacji w Warszawie Fundacja Humanity in Action Polska już po raz szósty zrealizowała międzynarodową akademię praw człowieka i aktywności obywatelskiej. Agencja reklamowa Ars Thanea pomagała w tworzeniu projektów reklam społecznych.

W tegorocznej edycji zatytułowanej "Polska w teorii i praktyce: od oporu do solidarności, od transformacji do społeczeństwa obywatelskiego" wzięło udział 18 młodych aktywistów i aktywistek działających na rzecz praw człowieka z Polski, Chin, Nepalu, Niemiec, Ukrainy i USA.

Celem akademii jest inspirowanie młodych ludzi do działania na rzecz praw człowieka i mniejszości. W trakcie programu uczestnicy mają możliwość zarówno zdobycia wiedzy, jak i rozwinięcia umiejętności niezbędnych w pracy na rzecz grup oraz osób dyskryminowanych. W tym roku po raz pierwszy ta część programu została poświęcona zdobywaniu umiejętności tworzenia kampanii społecznych.

Uczestnicy projektu pod okiem Marka Dorobisza, dyrektora kreatywnego agencji Ars Thanea, uczyli się, jak skutecznie tworzyć kampanie społeczne (na zdjęciu jedna z przygotowanych prac), aby za ich pomocą uwrażliwiać ludzi na kwestie dyskryminacji mniejszości oraz na przykłady naruszania praw człowieka w społeczeństwach demokratycznych. Warsztaty były poświęcone całemu procesowi powstania kampanii społecznej – od powstania briefu do wymyślenia kreacji.

Cztery grupy podjęły się tworzenia kampanii społecznych na następujące tematy: antysemityzm na stadionach, równe płace dla kobiet, przeciwdziałanie handlowi ludźmi jako formie niewolnictwa.

- Niewiarygodne, w jak krótkim czasie i z jakim poświęceniem osobistym powstały te kampanie społeczne na rzecz praw człowieka, biorąc pod uwagę to, że uczestnicy warsztatów nigdy wcześniej nie mieli kontaktu z branżą reklamową - komentuje wyniki pracy uczestników projektu Marek Dorobisz.

Wyniki pracy pokazano na międzynarodowej konferencji pt. "W stronę bardziej sprawiedliwych społeczeństw. Lekcje z historii" w Berlinie z udziałem wszystkich młodych liderów z podobnych projektów HIA z Bośni, Danii, Francji, Holandii, Niemiec, Ukrainy i USA.

Czytaj więcej na temat: , ,