M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Hochland stawia na aktywności w sieci

Beata Goczał | 16 września 2011, 06:00

Już wkrótce rusza z największą tegoroczną akcją.

Hochland Polska rozpoczyna w październiku największą tegoroczną aktywność w ramach serwisu Seromaniacy.pl, pod hasłem "Ser w kuchni".

Celem działań jest edukacja kulinarna, promocja serów w codziennej kuchni i wskazanie, że kanapka z serem to nie wszystko, co z sera można w kuchni przygotować.

Elementem przewodnim akcji "Ser w kuchni" jest interaktywny konfigurator przepisów wsparty animowaną zabawą z maskotką i serami w tle. Wszechwiedzący ekspert, maskotka Seromaniak, wspomaga użytkowników w odkrywaniu sposobów wykorzystania sera. Po wejściu na docelową podstronę widoczny konfigurator pozwala odkrywać nowe możliwości wykorzystania serów. Jego funkcjonowanie polega na zasadzie zadawania prostych pytań i udzielania odpowiedzi.

Finalnie wskazywane są: konkretny, rekomendowany przepis z bazy Seromaniacy.pl, bezpośredni link do rekomendowanego przepisu i możliwość udostępnienia przepisu i aktywacji w Facebooku. Najbardziej aktywni użytkownicy mają szansę w ramach akcji "Ser w kuchni" na nagrodę.

Równolegle na październik zaplanowano silną kampanię wspierającą w wyszukiwarce Google, na wybranych portalach, dodatkowo wykorzystany zostanie mailing z zastosowaniem baz największych portali. Wsparciem prowadzonych działań będzie także kampania PR w prasie.

Strona interaktywna Seromaniacy.pl to narzędzie, które ma ułatwiać życie i troszczyć się o dobre samopoczucie swoich użytkowników. Strona wystartowała dwa lata temu z inicjatywy firmy Hochland – lidera rynku serów w Polsce. W ramach platformy internauci są zapraszani do udziału w tworzeniu nowych serów, do wymiany opinii na forum, do przesyłania swoich przepisów na dania z serem, do współtworzenia Seropedii (kompendium wiedzy o serze) i do projektowania nowej grafiki opakowań. Serwis ma także swój profil w Facebooku. Seromaniacy to jednocześnie baza przepisów kulinarnych na dania z serem – do codziennego wykorzystania, z praktyczną wyszukiwarką.
Twórcą serwisu i planowanej akcji jest agencja interaktywna K2 Internet.

Czytaj więcej na temat: , , ,