M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Media Regionalne inwestują w aplikację w App Store

Joanna Jasikowska | 27 września 2011, 06:00

To ukłon w stronę użytkowników iPhone'ów, iPadów i iPodów. Spółka planuje wkrótce wprowadzenie kolejnych innowacji.

Od tego tygodnia już jedenaście spośród dwunastu portali informacyjnych Mediów Regionalnych jest dostępnych dla urządzeń mobilnych Apple'a. Te serwisy to: nto.pl; nowiny24.pl; poranny.pl; gazetalubuska.pl; dziennik wschodni.pl, gs24.pl, gk24.pl; gp24.pl; to.com.pl; wspolczesna.pl i pomorska.pl. W ciągu najbliższych dni udostępniona będzie także aplikacja dla echodnia.eu.

W aplikacjach na iPhone'a oprócz artykułów dostępne są galerie zdjęć, a system umożliwia spersonalizowanie otrzymywanych treści. To użytkownik decyduje, co i w jakiej liczbie będzie wyświetlane na stronie głównej. Możliwe jest również "magazynowanie" pobranych artykułów, bowiem po przeniesieniu artykułów do "Ulubionych" przeczytać je można nawet wówczas, gdy nie jest się w zasięgu internetu.

- Usługa jest bezpłatna i w przyszłości nie zamierzamy tego zmieniać. Trudno nam jeszcze wyrokować o zainteresowaniu, gdyż dopiero zaczynamy działać w tym obszarze, jednakże wyniki pilotażu były bardzo obiecujące. Dosłownie lada dzień na przełomie września i października uruchomimy aplikację dla systemu Android – mówi Tomasz Krawczyk, zastępca dyrektora rozwoju redakcyjnego Mediów Regionalnych.

Czytaj więcej na temat: , , , ,