M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Dwa nowe serwisy w portfolio Muratora SA

Joanna Jasikowska | 11 października 2011, 06:00

Nianie.pl i Smyki.pl dołączają do oferty parentingowej wydawnictwa w internecie.

Do kilku serwisów lifestyle'owych wydawanych przez Muratora SA poświęconych dziecku i życiu rodzinnemu dołączyły dwa nowe: Nianie.pl i Smyki.pl.

Pierwszy z nich to serwis ogłoszeniowy, w którym rodzice mogą znaleźć opiekunkę do dziecka. Smyki.pl zaś to serwis społecznościowy, umożliwiający zamieszczanie albumów zdjęciowych swoich pociech, umieszczanie plików wideo oraz tworzenie forów dyskusyjnych. Aktualnie w serwisie znajdują się ponad 22 tys. aktywnych blogów.     Tym samym serwisy dołączyły do znanych już: Mjakmama24.pl, Dlarodzinki.pl oraz Dzieckozakupy.pl.

Joanna Krzyżaniak, PR manager wydawnictwa, mówi, iż stworzenie nowych serwisów jest częścią starannie przemyślanej strategii. Spółka od 2007 r. wydaje pismo dla kobiet w ciąży "M jak Mama", tematy parentingowe zawsze były obecne w serwisie zdrowotnym www.poradnikzdrowie.pl czy o tematyce rodzinnej www.dlarodzinki.pl. Murator wydaje katalog z produktami dla dzieci do 6. roku życia "Dziecko, Zakupy i My", a uruchomienie sprzedaży produktów przez internet (www.dzieckozakupy.pl), kiedy firma stała się bardzo aktywna na polu e-commerce, było tylko kwestią czasu.

– W 2011 r. zaoferowaliśmy nowe produkty – platformę zakupową Dzieckozakupy.pl, Forum.poradnikzdrowie.pl, Mjakmama24.pl (powstało w 2010 r.) i dokonywaliśmy reorganizacji całej oferty parentingowej, by była jak najbardziej atrakcyjna dla odbiorców – mówi Joanna Krzyżaniak.

Wydawcą nowych serwisów została Agnieszka Szczepanik, dyrektor ds. rozwoju serwisów kobiecych, która pełni tę funkcję od grudnia 2010 r. Jest również prezesem zarządu spółki N-TEQ wchodzącej w skład grupy ZPR, zajmującej się problematyką cyfryzacji treści grupy i jej sprzedażą w nowych kanałach dystrybucji. Agnieszka Szczepanik koordynuje projekty internetowe: Poradnikzdrowie.pl, Forum.poradnikzdrowie.pl, Dlarodzinki.pl, forum Mjakmama24.pl, redakcję TV Jestem.pl, jak również aplikacje iPhone i iPad w grupie Murator.

Czytaj więcej na temat: , , , ,