M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Pizzerinki pod logo Winiar

Beata Goczał | 21 października 2011, 06:00

Nestle będzie wkrótce szeroko reklamować nowość produktową - Pizzerinki.

Nestle Polska wprowadza w kategorii fiksów kolejny produkt pod marką Winiary Pomysł na... Do grupy ponad 30  produktów dołączyły właśnie Pizzerinki z kiełbasą i cebulką oraz Pizzerinki z szynką i pieczarkami.

Wedle deklaracji marketera jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Z danych Ipsos Polska, na które powołuje się Nestle, wynika, że pizzy spróbowało 59 proc. Polaków, a proponowane smaki pizzy należą do najczęściej konsumowanych w Polsce.

Obecnie trwa budowa dystrybucji nowego wariantu Pomysłu na... Marketer planuje silne i zintegrowane wsparcie reklamowe nowości. Kampania obejmować będzie emisję spotu TV, działania reklamowe w prasie i internecie, materiały POS oraz aktywności public relations. W zakresie kreacji dla tej marki Nestle pracuje z agencją Legend Group, media do kampanii planuje i kupuje MEC.

Kategoria fiksów od ponad dwóch lat rośnie rok do roku w tempie dwucyfrowym. Od grudnia 2009 r. do listopada 2010 r. rynek wzrósł o jedną trzecią wartościowo, do 270 mln zł (wg Nielsena). Głównym czynnikiem jego wzrostu są innowacje produktowe.

Przypomnijmy, że wiosną br. Winiary straciły pozycję lidera w kategorii fiksów na rzecz konkurencyjnego Knorra (Unilever Polska), który na początku br. miał 52 proc. udziałów w tym rynku (wg Nielsena).

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,