M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

"Gazeta Wyborcza" najchętniej cytowanym dziennikiem

Joanna Jasikowska | 21 października 2011, 06:00

Wrześniowe badania cytowań prasy przeprowadzone przez Newton Media nie przynoszą większych niespodzianek.

We wrześniu najczęściej cytowanym tytułem w grupie dzienników ogólnopolskich była "Gazeta Wyborcza" (255) - pokazują zestawienia Newton Media. Najczęściej przytaczano opublikowane w tym dzienniku zeznania Janusza Kaczmarka, byłego szefa MSWiA, który podczas śledztwa ws. inwigilacji dziennikarzy w czasach rządów PiS powiedział, że ABW dwukrotnie szukała informacji dotyczących Jarosława Wałęsy.

Na drugim miejscu znalazła się "Rzeczpospolita", na trzecim zaś "Dziennik Gazeta Prawna". Za podium uplasowały się: "Super Express", "Fakt", "Polska The Times", "Nasz Dziennik", "Puls Biznesu", "Parkiet" oraz "Metro".

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się "Polityka" (76). Najczęściej przywoływano wyniki opublikowanego w tym tygodniku 14. rankingu na najlepszych
i najgorszych posłów
.

Drugie miejsce zajął "Newsweek Polska", a trzecie "Wprost". Na czwartym miejscu znalazł się tygodnik "Uważam Rze" z wynikiem 38 cytowań.

Natomiast wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano również o "Gazecie Wyborczej" (407). Na drugim miejscu znalazła się "Rzeczpospolita", na trzecim zaś "Super Express". Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się o "Gazecie Wyborczej" (152).

Wśród tygodników ogólnopolskich, o których pisano, na pierwszym miejscu znalazła się "Polityka" (147),
na drugim
"Gazeta Polska", na trzecim "Newsweek Polska".

Najwięcej informacji pojawiło się na temat "Gazety Polskiej". Wynika to zwłaszcza z zaangażowania tego tygodnika i klubów z nim związanych w kampanię wyborczą na rzecz Prawa i Sprawiedliwości (m.in. organizowanie spotkań z politykami PiS – szczególnie głośno było o nieudanej wizycie Zbigniewa Ziobry w Londynie). Informowano także o powstaniu nowego dziennika ("Gazety Polskiej Codziennie"), wydawanego przez Tomasza Sakiewicza i zespół tygodnika "Gazeta Polska".

Badanie przeprowadziła firma Newton Media.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,