M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

AmRest inwestuje we flagowy obiekt

Tomasz Wygnański | 28 października 2011, 06:00

Budynek przy warszawskim Pasażu Wiecha będzie mieścić aż cztery restauracje i oferować nowe rozwiązania.

Dotychczas budynek Zodiak mieścił restauracje Pizza Hut i KFC, a obecnie przechodzi gruntowną przebudowę. Firma AmRest już otworzyła jednak lokal Pizzy Hut w nowej formule. Wkrótce pojawią się także restauracje KFC, Burger King oraz kawiarnia Starbucks – czyli wszystkie najważniejsze marki AmRestu.

Nowa Pizza Hut ma jeszcze bardziej przybliżać tę markę do konceptu casual dining i oddalić skojarzenia z fast foodem. Jest to strategia realizowana przez brand od kilku lat. Pod tym względem Polska jest eksperymentalnym rynkiem dla marki Pizza Hut.

Do realizacji formuły casual dining mają przyczynić się nowe przestronne wnętrze i otwarta kuchnia, ale także duże zmiany w menu, wykraczające poza pizzę i pasty. Wzbogacona została kategoria przystawek, np. o Pillow Fritti, czyli poduszeczki z ciasta drożdżowego podawane z sosem serowym i pepperoni czy nachos, ale w stylu włoskim. Nowe są także sałaty i desery.

Niebawem w Pasażu Wiecha pojawi się także nowa restauracja KFC, ale nie będzie ona kopiować rozwiązań z eksperymentalnej restauracji KFC przy Trakcie Brzeskim w Wesołej, gdzie zmawiać można za pomocą dotykowych ekranów.

– KFC Zodiak będzie restauracją z tradycyjnym systemem obsługi klientów. Restauracja na Trakcie Brzeskim jest na razie restauracją koncepcyjną, na bazie której będziemy budować restauracje w najbliższej przyszłości – mówi Olgierd Danielewicz, prezydent marki KFC w AmRest. – Z badań przeprowadzonych kilka tygodni temu wynika, że tego typu restauracja jest bardzo pozytywnie postrzegana przez naszych klientów, chcemy jednak dopracować jeszcze kilka szczegółów – dodaje Danielewicz.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,