M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Lucky Strike zastąpi Golden American

Maciej Burlikowski | 2 listopada 2011, 06:00

British American Tobacco Polska sukcesywnie konsoliduje portfolio swoich marek.

Jedna z najstarszych marek papierosów na naszym rynku Golden American zniknie. Zastąpi ją marka Lucky Strike - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. W miniony piątek nie udało nam się uzyskać oficjalnego potwierdzenia tej informacji z BAT Polska.

Pod marką Lucky Strike będą sprzedawane obydwa dotychczasowe formaty Golden American - zarówno paczki po 20, jak i 24 szt.

Markę Golden American w latach 90. wprowadziła do Polski firma tytoniowa Rothmans przejęta w 1999 r. przez koncern British American Tobacco.

Według danych firmy monitorującej m.in. rynek tytoniowy AC Nielsen Golden American to obecnie 10. pod względem wielkości marka na rynku z udziałami ilościowymi ok. 3 proc. Natomiast silna globalnie marka Lucky Strike (jedna z najstarszych marek papierosów na świecie) u nas radzi sobie gorzej - ma jedynie 0,6 proc. udziałów w rynku.

BAT Polska sukcesywnie i bez sentymentów czyści i konsoliduje swój portfel marek - w ubiegłym tygodniu pisaliśmy w MMP24 o wycofaniu po 12 latach marki Rockets i jej migracji na markę Viceroy (Rockets miała 1,7 proc. udziałów w rynku, a Viceroy - blisko 13 proc.).

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,