M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Polska pierwszym rynkiem debiutu West Duo

Beata Goczał | 16 listopada 2011, 06:00

Imperial jako trzeci gracz w Polsce wprowadza na rynek dwusmakowe papierosy.

Imperial Tobacco Polska wprowadza na rynek papierosy West Duo. Jest to światowa innowacja tego koncernu i pierwsze papierosy z kulką w rodzinie West.

Polska jest pierwszym rynkiem, na którym Imperial Tobacco wprowadził West Duo. Jak informują przedstawiciele marketera, badania rynkowe ujawniły duży potencjał papierosów tego segmentu oparty na wysokich oczekiwaniach dzisiejszych konsumentów szukających innowacyjności.

Duo łączy dwa smaki w jednym papierosie: zamieszczona w filtrze kulka smakowa po ściśnięciu w dowolnym momencie palenia nadaje papierosowi mentolowy smak. West Duo zostały stworzone na bazie koncepcji "choice and control". Konsument sam decyduje o zmianie smaku swojego papierosa, co ma mu dać poczucie niezależności i wyjątkowości. Może ścisnąć kulkę w filtrze w dowolnym momencie palenia lub w ogóle nie decydować się na zmianę smaku. Marketer podkreśla też, że rozwiązanie typu duo może nieść korzyść ekonomiczną dla konsumentów, szczególnie tych, którzy w zależności od dnia palą papierosy klasyczne lub mentolowe.

Grupę docelową West Duo stanowią młodzi, pełnoletni palacze (głównie studenci) oraz okazjonalni palacze papierosów mentolowych.

Za aktywności wspierające launch West Duo odpowiadają agencje Artegence (strona internetowa) oraz Wide Open.

Imperial Tobacco jest trzecią na polskim rynku firmą tytoniową, która wprowadza do swojej oferty dwusmakowe papierosy. Z produktem takim jako pierwszy zadebiutował Philip Morris Polska, wprowadzając markę L&M Forward 2 in 1, o czym informowaliśmy w kwietniu br. Niedawno papierosy z kapsułką wprowadził też JTI Polska pod marką Camel Activate.

Według danych Nielsena za wrzesień br. Westy mają ósmą pozycję na rynku, w tym drugą pozycję w segmencie medium. West Duo jest czwartym wariantem w rodzinie West w formacie KS i trzynastym w całej grupie West.

współpraca: MB

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,