M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Większy zysk ATM Grupy przy mniejszych przychodach

Beata Goczał | 16 listopada 2011, 06:00

Spółka inwestuje w nowe produkcje telewizyjne na potrzeby kanałów tematycznych.

Grupa kapitałowa ATM, niezależny producent programów telewizyjnych i filmów, uzyskała w trzecim kwartale br. skonsolidowany zysk netto na poziomie 2,8 mln zł, co daje wzrost o 101,1 proc. względem analogicznego okresu 2010 r. Przychody spółki w tym okresie wyniosły 29,74 mln zł.

Narastająco za trzy kwartały ATM Grupa odnotowała wzrost zysku netto – z 2,7 mln do 3,3 mln zł, czyli o 25 proc. Narastająco po trzech kwartałach br. grupa odnotowała przychody na poziomie 81,36 mln zł, co oznacza spadek rok do roku – po III kwartałach 2010 r. grupa miała 86,4 mln zł przychodów.

ATM Grupa wzmacnia ostatnio ofertę adresowaną do widzów stacji tematycznych. W trzecim kwartale spółka realizowała dwa programy kulinarne – "Pieprz, chilli, sól" oraz "Adam w sieci" dla Kuchnia.tv (Canal+ Cyfrowy). Obecnie przygotowuje się do produkcji nowego serialu dla jednego z kanałów premium.

Ostatnio wzrosła aktywność sprzedażowa ATM Grupy na rynkach zagranicznych, zwłaszcza wschodnim. Spółka finalizuje sprzedaż kilku programów na Ukrainę, do Rosji i na rynek azjatycki.

Badanymi przez ATM Grupę kierunkami rozwoju są obecnie produkcja filmowa oraz własna telewizja (na początku tego roku grupa otrzymała od KRRiTV koncesję na uruchomienie kanału telewizyjnego na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej).

Czytaj więcej na temat: , ,