M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Tak pachnie Allegro

Maciej Burlikowski | 22 listopada 2011, 06:00

Mieszkańcom ośmiu miast portal aukcyjny zafundował wiaty przystankowe pachnące goździkami.

Przed okresem zakupów prezentów gwiazdkowych portal aukcyjny Allegro.pl (Grupa Allegro) rozpoczyna kampanię reklamową wykorzystującą poza klasycznymi mediami, czyli telewizją i internetem, także niestandardowe nośniki OOH.

Do połowy grudnia potrwa kampania reklamowa wykorzystująca kilkaset wiat przystankowych firmy AMS w 8 największych miastach kraju. Nietypowe w tej kampanii jest to, że te reklamy... pachną. Wydzielają aromat goździków kojarzony z piernikami i ze świąteczną atmosferą.

– Już po raz drugi realizujemy niestandardową kampanię z wykorzystaniem aromamarketingu – mówi Małgorzata Augustyniak, wiceprezes AMS. – Miesiąc temu na naszych nośnikach po raz pierwszy w Polsce unosił się zapach ciasta, który promował poznańskie rogale. Kampania okazała się wielkim sukcesem, czego dowodem jest kolejne "pachnące" zlecenie.

Bardziej klasyczna część świątecznej kampanii Allegro prowadzona jest w telewizji, prasie, internecie, kinach oraz poprzez działania marketingu bezpośredniego.

Film reklamowy Allegro prezentuje możliwość wyboru między bieganiną po sklepach, na mrozie, w śniegu a spokojnym, komfortowym i bezpiecznym kupowaniem online. Uzupełnieniem będą – niespotykane do tej pory w polskiej telewizji  – 5-sekundowe "plansze świąteczne" z kontekstowymi tekstami. Poza telewizją pojawiają się kontekstowe komunikaty w prasie, reklamy na ekranach bankomatów w centrach handlowych, na zagłówkach foteli kinowych. Allegro jest też obecne w mediach społecznościowych.

Wszystkie komunikaty w świątecznych reklamach Allegro kierują odbiorców do mobilnej wersji serwisu. Allegro chce uświadomić użytkownikom, że nie muszą już siedzieć w domu przed komputerem, by kupować świąteczne prezenty, bo teraz Allegro jest dostępne wszędzie.

Świąteczną kampanię przygotował dział marketingu Grupy Allegro we współpracy z domem produkcyjnym F25 i domem mediowym Starcom.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,