M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

AA wstrzymuje rebranding w związku z bankructwem

( red. ) | 1 grudnia 2011, 06:00

American Airlines dzięki bankructwu ma się wzmocnić, ale wszelkie działania komunikacyjne, poza PR, zawiesza.

Amerykańskie linie lotnicze American Airlines przekonują, że dzięki ogłoszeniu bankructwa wzmocnią się w dłuższej perspektywie. Decyzja jednak spowodowała wstrzymanie długo oczekiwanej i niezbędnej kampanii rebrandingowej. Kampanię przygotowuje agencja należąca do grupy Interpublic - FutureBrand.

Obserwatorzy są zaskoczeni, że informacje o bankructwie pojawiły się tuż przed sezonem świątecznym, kiedy wzmaga się ruch lotniczy. Może to mocno zaniepokoić pasażerów obawiających się zakłóceń w podróży.

Obecnie AA nie planuje żadnych kampanii reklamowych, natomiast pełne ręce roboty może mieć agencja PR Weber Shandwick, która prawdopodobnie zostanie obarczona zarządzaniem kryzysem i odpowiedzialnością za uspokojenie pasażerów.

Inne agencje, w tym główna McCann Erickson, martwią się, czy otrzymają zapłatę w terminie za dotychczasową pracę. McCann straciła niedawno budżety Exxonu i sieci fast food Applebee's, a broni Avisu i Lufthansy. Ostatnia praca dla AA to humorystyczna kreacja przygotowana w Londynie z udziałem aktora Kevina Spacey.

(Adage.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,