M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Eska TV i Polo TV gotowe do startu na MUX1

Maciej Burlikowski | 8 grudnia 2011, 06:00

Spółki z grupy ZPR podpisały umowy z Emitelem i za tydzień chcą rozpocząć nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Spółki Eska TV SA, nadawca telewizji muzycznej Eska TV, i Lemon Records, nadawca kanału Polo TV, wchodzące w skład holdingu ZPR, podpisały wczoraj umowę z firmą Emitel na nadawanie sygnału w ramach naziemnej telewizji cyfrowej na tzw. pierwszym multipleksie (MUX1). Obie firmy deklarują, że zamierzają rozpocząć emisję 15 grudnia, zgodnie z harmonogramem.

– Jesteśmy gotowi do startu. Czekamy jedynie na wydanie przez Urząd Komunikacji Elektronicznej decyzji rezerwacyjnej – mówi Leszek Kozioł, prezes zarządu Eska TV SA.

Eska TV to kanał muzyczny adresowany do odbiorców w wieku 15-34 lata, dostępny m.in. w pakietach telewizji N, Cyfry+, TP SA oraz w sieciach: UPC, Vectra, Multimedia, Toya, Inea.

Polo TV to kanał muzyczny z polską muzyką rozrywkową: disco polo, dance i biesiadną.

Eska TV i Lemon Records są częścią holdingu ZPR, w skład którego wchodzą również: Grupa Radiowa Time (Eska, Eska Rock, Wawa, Vox FM), wydawnictwo Murator, sieć reklamy internetowej IDMnet, firma koncertowa Promotor United Entertainment, spółki internetowe Supermedia i Supermedia Interactive oraz N-TEQ specjalizująca się w  technologiach mobilnych.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,