M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Virgin Mobile zawita do Polski?

Maciej Burlikowski | 24 lutego 2012, 06:00

Według niepotwierdzonych informacji międzynarodowy operator komórkowy Virgin Mobile miałby współpracować z P4/Play.

Według niepotwierdzonych informacji zamieszczonych na blogu Telco.pl możliwe, że na polskim rynku pojawi się sieć komórkowa Virgin Mobile. Miałaby ona współpracować z firmą P4, operatorem sieci komórkowej Play.

Virgin Mobile to międzynarodowy operator komórkowy należący do konglomeratu Virgin założonego przez 61-letniego brytyjskiego milionera Richarda Bransona. Zaczynał on od wytwórni płytowej, a obecnie jego imperium tworzą: sieć lotnicza Virgin Airlines, firmy turystyczne Virgin Travel, Virgin Holidays, firma finansowa Virgin Money, firmy zajmujące się opieką zdrowotną, sklepy internetowe, przedsiębiorstwo rozrywkowo-mediowe Virgin Media oraz właśnie sieć komórkowa Virgin Mobile operująca w Wielkiej Brytanii i we Francji, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Indiach i RPA.

Według informacji Telco.pl partnerem P4 (Play) miałaby być firma, która będzie miała prawo do używania marki Virgin Mobile w Polsce. Nie wiadomo więc, czy firma Bransona miałaby zainwestować na naszym rynku bezpośrednio, czy za pośrednictwem jakiegoś partnera. Podobno projekt jest już na tyle zaawansowany, że produkowane są już karty SIM. Virgin Mobile działałby u nas jako wirtualny operator komórkowy (MVNO, czyli taki, który nie ma własnej sieci, tylko korzysta z zasobów innego operatora).

Przedstawiciele P4 odmawiają komentarzy w tej sprawie. Wczoraj nie udało nam się też uzyskać odpowiedzi na ten temat z brytyjskiego Virgin Group.

Przypomnijmy, że w Playu jako MVNO funkcjonuje już Red Bull Mobile - reklamował go Sebastian Vettel, mistrz świata Formuły 1.

Virgin Mobile, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, nie unika konfrontacji na polu reklamowym z konkurentami, czyli T-Mobile i AT&T.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , ,