M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

DDB i Schulz przed sądem?

Magdalena Lipińska | 6 marca 2012, 06:00

Kreacja PLL LOT autorstwa DDB jest łudząco podobna do OLT Express autorstwa Schulz. Niewykluczone, że sprawa trafi na drogę sądową.

Koncept kreatywny kampanii launchowej nowej linii lotniczej OLT Express jest bardzo podobny do kampanii promującej połączenia Warszawa - Pekin linii lotniczych PLL LOT. Sprawa najprawdopodobniej skończy się oskarżeniem o kradzież własności intelektualnej.

Leszek Chorzewski, rzecznik prasowy PLL LOT, powiedział, że dzisiaj (we wtorek) zostanie podane oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Nie udziela żadnych komentarzy. Mówi, że

sprawa jest wyjątkowo drażliwa. Chorzewski uważa, że  kampania LOT-u ukazała się w mediach dużo wcześniej niż kampania OLT Express. Nie jest to jednak prawdą w świetle informacji prasowych, które otrzymaliśmy w połowie lutego od obydwu operatorów: kampania OLT Express ruszyła 15 lutego, natomiast PLL LOT –  20 lutego, o czym można przeczytać w oficjalnej informacji na stronie przewoźnika.

Agencja Schulz również zapowiada wydanie oficjalnego oświadczenie w tej sprawie. Nie wyklucza wejścia na drogę sądową z oskarżeniem o plagiat. DDB wstrzymuje się z komentarzem do chwili wydania oświadczenia przez PLL LOT.

 

 

 

 

Czytaj więcej na temat: , , , ,