M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Plus też ma już ofertę "no limits" za 79 zł

Maciej Burlikowski | 5 kwietnia 2012, 06:00

Kampanię przygotowują PZL i Media Direction OMD.

Tym razem reakcja na ruch cenowy ze strony Playa była błyskawiczna. Dokładnie tydzień po tym, jak najmłodszy operator zaprezentował ofertę Formuła 4.0, abonamenty z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci komórkowych w kraju od 79 zł miesięcznie są już standardem rynkowym, a jako ostatni do stawki dołączył wczoraj Polkomtel.

Operator sieci Plus zaprezentował ofertę Bez Limitu w Plusie - w zasadzie identyczną jak te wcześniej wprowadzone przez Playa oraz T-Mobile (oferta frii). Zaoferował nieco wyższe podstawowe pakiety danych: 300 MB (Play proponuje 200, a T-Mobile 250 MB). Podobnie jak w ofertach konkurencji ceny abonamentów zaczynają się od 79 zł (dla osób przenoszących numer i rezygnujących z papierowej faktury). Połączenia na numery stacjonarne także są nielimitowane, ale bezpłatne tylko przez pierwsze trzy miesiące, a następnie za 7 zł miesięcznie (opcja).

Plus wprowadził też abonament za 299 zł miesięcznie, w ramach którego użytkownik poza ofertą "no limits” otrzymuje także telefon iPhone Apple oraz bardzo duży (40 GB co miesiąc) pakiet transmisji danych.

Te oferty wejdą do sprzedaży 10 kwietnia - operator będzie je reklamował - kampanię przygotowują agencja reklamowa PZL i dom mediowy Media Direction OMD.

Polkomtel nie ujawnia swoich szacunków odnośnie do tego, jaką popularnością będzie cieszyła się nowa oferta. Przypomnijmy, że Play, prezentując Formułę 4.0, oszacował, że na całym rynku potencjalnie zainteresowanych nią może być 5 mln klientów, T-Mobile zaś, dzień później prezentując ofertę Frii, oszacował, że takich osób będzie ok. 500 tys. Wojciech Pytel, członek zarządu Polkomtela, stwierdził, że szacunki operatora są pomiędzy tymi podanymi przez PTC i Playa.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,