M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Szesnaście agencji dołącza do SAR

Magdalena Lipińska | 20 kwietnia 2012, 06:00

Igor Kaleński oraz Jakub Kamiński członkami zarządu reprezentującego KTR.

W środę 18 kwietnia 2012 r. miało miejsce walne zebranie członków SAR i ZAR.

W 2012 roku upływa druga kadencja w zarządzie Cezarego Antonia oraz druga kadencja Pawła Kastorego jako przewodniczącego rady nadzorczej SAR. Zgodnie ze statutem SAR członkowie ciał statutowych pełniący funkcję dłużej niż dwie kadencje nie mogą kandydować w kolejnych wyborach. W ramach wyborów uzupełniających do zarządu walne zgromadzenie wybrało Rafała Ciszewskiego ze Starcomu, Igora Kaleńskiego z Saatchi & Saatchi oraz Jakuba Kamińskiego z agencji Brain jako członków zarządu reprezentującego Klub Twórców Reklamy.

Do rady nadzorczej SAR zostali wybrani: Agnieszka Kosik z MediaComu, Wojciech Borowski z Euro RSCG oraz Cezary Antoń z Fat Baby. Rada nadzorcza wybrała przewodniczącego, którym został Wojciech Borowski. Uzupełniono również skład sądu koleżeńskiego, do którego został wybrany Radosław Miklaszewski z agencji Walk the Line.  

Rok 2011/12 był przełomowy pod względem zainteresowania członkostwem w SAR ze strony agencji mediowych i reklamowych, w tym z obszaru interactive oraz agencji eventmarketingowych. Zarząd rekomendował zgromadzeniu przyjęcie szesnastu nowych agencji, co jest wynikiem rekordowym w historii SAR.

Agencje eventowe przystąpiły do SAR, tworząc Klub Agencji Eventowych, a walne zgromadzenie SAR utworzyło drugi po Klubie Brand Designu formalny klub w ramach SAR. Władze klubu zostaną wybrane na walnym  posiedzeniu klubu.

Walne zgromadzenie podjęło również uchwałę upoważniającą zarząd do opracowania regulaminu zasad członkostwa dla agencji zależnych należących do jednej grupy komunikacyjnej z obecnym członkiem SAR. Postanowiono również, że zostaną opracowane zasady członkostwa w SAR dla twórców niezależnych w celu powołania Klubu Twórców Niezależnych.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , ,