M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Giganci muzyki online w Polsce

Tomasz Wygnański | 15 października 2012, 06:00

Microsoft udostępnił usługę Zune Music Pass. Do Polski ma wejść Spotify.

Microsoft udostępnił usługę Zune Music Pass dla użytkowników z Polski. Daje ona możliwość słuchania utworów z wielotysięcznej biblioteki za jedną miesięczną lub roczną opłatą. Potrzebny jest do tego komputer z Windows, smartfon Windows Phone lub konsola Xbox. Opłata miesięczna wynosi 24 zł.

Tymczasem Gazeta.pl donosi, że do wejścia do Polski szykuje się inny gigant muzyki online – szwedzki Spotify. Firma obecnie rekrutuje menedżerów. Spotify to serwis streamingu muzyki, który działa na komputerach i smartfonach. Internauci zyskują nielimitowany dostęp do ogromnej biblioteki utworów, ale z reklamami. Wersja płatna (w USA 9,99 dolara miesięcznie) zapewnia lepszą jakość dźwięku, a piosenki nie są przerywane reklamami. Spotify ma 10 mln użytkowników wersji darmowej oraz 3 mln abonentów wersji płatnej. Serwis wystartował cztery lata temu w Europie i ponad rok temu w USA.

W Polsce można już także korzystać z Apple iTunes oraz serwisu muzycznego Deezer. Ten ostatni dostępny jest m.in. w niektórych abonamentach Orange.

Czytaj więcej na temat: , , , ,