M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Hajdarowicz potwierdza chęć wydawania "Bloomberga"

Joanna Dziwisińska | 15 października 2012, 06:00

Prezes Presspubliki chce jeszcze w październiku wypuścić kolejny numer magazynu.

"Presspublica prowadzi rozmowy z Bloombergiem na temat współpracy" - przekazali przedstawiciele wydawnictwa. Według deklaracji Grzegorza Hajdarowicza, prezesa zarządu Presspubliki, rozmowy mają zakończyć się w ciągu najbliższych dni, tak aby 22 października br. ukazało się wydanie pisma przygotowane już siłami Presspubliki. Według zapowiedzi wydawnictwa wtedy też magazyn miałby pojawić się w sprzedaży, choć ostatnio był głównie w dystrybucji zamkniętej. Bliższe szczegóły na temat samego magazynu, jego nakładu, ceny, nie zostały podane. Już od kilku dni nieoficjalnie można było usłyszeć o tym, że dziennikarze Presspubliki pracują nad tekstami do "Bloomberga", a także biuro reklamy prowadziło jego sprzedaż.

Na początku października br. ukazał się ostatni numer dwutygodnika "Bloomberg Businessweek Polska" wydany przez Point Group Business Unit, spółkę zależną Platformy Mediowej "Point Group". Jak tłumaczyli przedstawiciele spółki, rezygnacja z wydawania "Bloomberg Businessweek Polska" była spowodowana tym, że w ciągu roku magazyn nie osiągnął zakładanych wyników biznesowych i nie przekroczył progu rentowności. Większość zespołu otrzymała wypowiedzenia.

"Bloomberg Businessweek Polska" ukazywał się od września 2011 r. Magazyn wydawany był na licencji Bloomberg L.P., wydawcy "Bloomberg Businessweeka". Łącznie ukazało się 29 numerów polskiej edycji pisma. Od sierpnia 2012 redakcją kierował Cezary Szymanek.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,