M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Marketing Raiffeisena i Polbanku szykuje się do fuzji

Maciej Burlikowski | 23 października 2012, 06:00

Kochańska-Lubowiecka będzie odpowiadać za marketing detaliczny, a Cegłowska - za komunikację korporacyjną Raiffeisen Polbanku.

Potwierdziły się nasze informacje (patrz MMP24 z 17.10 br.) - Raiffeisen Bank Polska i Polbank EFG, które są w trakcie łączenia się, poinformowały o zmianach w strukturze marketingu i komunikacji.

W Raiffeisen Bank Polska i Polbank EFG, przechodzących obecnie proces integracji po sfinalizowaniu w kwietniu br. przejęcia udziałów w Polbanku przez Grupę Raiffeisen, nastąpiły zmiany w pionie marketingu i public relations.

Na czele departamentu marketingu detalicznego stanęła Izabela Kochańska-Lubowiecka, która jest odpowiedzialna za działania marketingowe w obszarze bankowości detalicznej. Do Polbanku EFG przeszła z Banku Citi Handlowego (Bank Handlowy w Warszawie), gdzie przez pięć lat była dyrektorem komunikacji marketingowej dla bankowości detalicznej. Wcześniej pracowała przez siedem lat w Polkomtelu, operatorze sieci komórkowej Plus (ostatnio jako z-ca dyrektora komunikacji marketingowej), a jeszcze wcześniej przez pięć lat w agencji reklamowej McCann Erickson.

Z kolei w Raiffeisen Bank Polska powołano departament komunikacji korporacyjnej, którego dyrektorem została Joanna Cegłowska, dotychczas kierująca departamentem marketingu i PR. Nowo utworzony departament zajmuje się komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną, zarządzaniem marką, sponsoringiem oraz działaniami marketingowymi dla segmentu corporate i Biura Maklerskiego.

Ponadto Małgorzata Wasiuk, uprzednio dyrektor ds. marketingu w Raiffeisen Bank Polska, jest aktualnie dyrektorem ds. komunikacji korporacyjnej w departamencie komunikacji korporacyjnej.

Fuzja prawna Raiffeisen Bank Polska z Polbankiem EFG spodziewana jest na przełomie roku. Nowo powstały bank będzie działać pod marką Raiffeisen Polbank i będzie szóstym bankiem w kraju pod względem wartości aktywów i czwartym pod względem wielkości portfela kredytowego.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,