M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Barack Obama "występuje" w reklamie Plusa

Maciej Burlikowski | 12 listopada 2012, 06:00

Operator komórkowy i jego agencja reklamowa trafnie przewidzieli wynik wyborów prezydenckich w USA. I to już kilka miesięcy temu.

Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus, dzisiaj wieczorem rozpoczyna swoją główną świąteczną kampanię reklamową. Będzie to najsilniejsza akcja Plusa od kilku miesięcy. To jeszcze nic nadzwyczajnego - okres przedgwiazdkowy już tradycyjnie jest czasem zintensyfikowanych działań reklamowych operatorów telekomunikacyjnych. Okazuje się jednak, że Polkomtel i jego agencja reklamowa Change Integrated już kilka miesięcy temu trafnie przewidzieli wynik wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, i to mimo iż sondaże do samego końca dawały niemal równe szanse obydwu kandydatom.

W reklamie Plus "występuje" bowiem Barack Obama, który w ubiegłą środę zapewnił sobie reelekcję na kolejną kadencję.

- Tym formatem agencja Change wywalczyła sobie zwycięstwo w naszym przetargu - przyznaje Jowita Michalska, dyrektor departamentu komunikacji marketingowej Polkomtela. A co gdyby wygrał jednak Mitt Romney? - Mielibyśmy chyba problem - ze śmiechem odpowiada szefowa marketingu Plusa, przyznając, że na tę drugą okoliczność nie mieli przygotowanej alternatywnej wersji reklamy.

A trzeba pamiętać, że przetarg na obsługę Plusa był chyba jednym z najdłużej trwających przetargów kreatywnych w tym roku - siedem miesięcy, a zakończył się wygraną Change w pierwszym tygodniu października.

Kampania "Oba-ma" obejmie praktycznie pełen miks mediów do końca roku i będzie najsilniejszą kampanią Plusa od miesięcy. Za planowanie i zakup mediów dla Polkomtela odpowiedzialny jest dom mediowy Media Direction OMD.

Michalska pytana o wysokość budżetu reklamowego Polkomtela na przyszły rok odpowiada, że firma wciąż nad nim pracuje: - Mogę jednak zadeklarować, że mocno wracamy do gry. Jesteśmy już po zmianie właściciela [jesienią ub.r. kontrolę nad Polkomtelem przejął Zygmunt Solorz-Żak - dop. red.] i związanej z tym reorganizacji wewnątrz firmy. Zdajemy sobie sprawę, że walka o klientów wymaga inwestycji. Z pewnością mogę obiecać, że z pełną parą wracamy do rywalizacji na rynku - zapowiada.

Świąteczna oferta Plusa dotyczy zakupu smartfonu Sony Xperia J (lub Samsung Galaxy mini 2) i tabletu Modecom FreeTab 9701 (9,7-calowy ekran) za 1 zł w abonamencie za 59 zł miesięcznie (umowa na 3 lata) lub w abonamencie 79,90 zł (przy umowie na 2 lata).

Reklama autorstwa Change to także zwiastun nowego formuły reklam Plusa. Szefowa komunikacji marketingowej przyznaje, że marka potrzebuje odświeżenia, odmłodzenia, wzmocnienia elementów innowacyjności i ogólnie wyrazistości przekazu. - Będziemy starali się to pokazać w naszych reklamach w nadchodzących miesiącach - zapowiada Michalska.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,