M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

PKO BP z Majewskim na kolejny rok

Maciej Burlikowski | 4 lutego 2013, 06:00

Szymon Majewski będzie reklamował największy bank.

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje (patrz MMP24 z 17 grudnia ub.r.) - bank PKO BP przedłużył kontrakt reklamowy ze znanym satyrykiem Szymonem Majewskim na kolejny rok.

Majewski jest twarzą reklamową PKO BP od marca 2011 r. Bank podpisał z nim dwuletni kontrakt. Sporo szumu wywołało ujawnienie przez "Puls Biznesu" kwoty kontraktu – według informacji gazety opiewał on na 3,32 mln zł przez dwa lata. Bank nigdy tego oficjalnie nie zdementował. Bronił natomiast decyzji o zatrudnieniu showmana "niespotykaną dotychczas na naszym rynku skalą" planowanej komunikacji. I rzeczywiście bank nieomal "zalał" rynek reklamami z Majewskim, który wciela się w kolejne role. Oprócz reklam w telewizji, internecie, prasie, na outdoorze, w radiu oraz kinach wizerunek Majewskiego pojawi się także w witrynach ponad 3 tys. placówek PKO BP. Agencja reklamowa DDB, która od samego początku odpowiadała za kreację tej kampanii, zrealizowała dotychczas ponad 20 filmów reklamowych z udziałem Majewskiego dla PKO BP. Od początku tej kampanii planowaniem i zakupem mediów ATL zajmował się dom mediowy Universal McCann, a reklamy internetowe przygotowywały OS3 i Value Media.

Bank konsekwentnie odmawia ujawnienia informacji na temat wynagrodzenia dla swojej gwiazdy. Nie ujawnia także wysokości planowanych na ten rok nakładów reklamowych.

W ub.r. wydał na reklamy 110 mln zł, o jedną piątą mniej niż w 2011 r. (dane cennikowe, nie uwzględniają rabatów, źródło: Kantar Media). Zarówno w 2011 r., jak i w ub.r. PKO BP był największym reklamodawcą wśród banków.

W sierpniu ub.r. Majewski rozstał się z telewizją TVN, w której pracował od 2004 r.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,