M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

NC+ odporna (na razie) na krytykę abonentów

Maciej Burlikowski | 26 marca 2013, 06:00

Pomimo szerokiej krytyki oferty cenowej nowej platformy satelitarnej jej zarząd nie zamierza rewidować cenników. Zapowiada indywidualne negocjacje z dotychczasowymi abonentami.

Julien Verley, prezes NC+
Julien Verley, prezes NC+
W ubiegły czwartek Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision zaprezentowały ofertę programową i cenową nowej platformy telewizji satelitarnej NC+, powstałej z połączenia Cyfry+ i platformy N (szerzej pisaliśmy o tym w MMP24 22 marca br.).

Zaprezentowane cenniki spotkały się z falą krytyki ze strony dotychczasowych abonentów obu platform. Narzekają oni m.in., że za pakiety z dotychczasowymi programami będą musieli płacić drożej niż do tej pory.

M.in. w Facebooku powstał fanpage grupujący niezadowolonych z oferty abonentów. Od czwartku zyskał już ponad 9 tys. fanów.

Co więcej, wbrew wcześniejszym zapowiedziom dotychczasowi abonenci Cyfry+ i platformy N otrzymują listownie informację, że ich dotychczasowe umowy tracą ważność i jeśli do 19 kwietnia nie wypowiedzą umowy to automatycznie zostaną przeniesieni do najbliższych cennikowo ofert, ale już według nowych pakietów NC+.

Oburzeni internauci przesyłają sobie nawzajem wzory formularzy wypowiedzenia umowy. W dyskusjach internetowych informują także o problemach z dodzwonieniem się na infolinię. Sama NC+ na swoim oficjalnym fanpage'u przyznaje, że ”ze względu na wyjątkowo duże zainteresowanie ofertą NC+ znacznie wydłużył się czas oczekiwania na połączenie z Centrum Abonenta”. Dlatego operator w sobotę uruchomił specjalny website, gdzie abonenci mogli zostawić dane do kontaktu, jednak wczoraj strona już nie działała. Operator uruchomił też specjalne forum dyskusyjne http://www.ncpluspytania.pl/.

Mimo tej fali krytyki zarząd NC+ nie zamierza obniżyć cen: – Nie zamierzamy zmieniać oferty – zapowiada Julien Verley, prezes NC+. – Do wszystkich naszych 2,5 mln abonentów wysyłamy listy z dodatkowymi wyjaśnieniami. Mamy dla nich ok. 600 indywidualnie przygotowanych ofert migracji do NC+ – przekonuje prezes.

(wsp. JD)

Czytaj więcej na temat: , , , , ,