M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

NC+ może odciąć kanały w najtańszych pakietach

Maciej Burlikowski | 28 marca 2013, 06:00

Kolejna kontrowersja wokół NC+ - abonentom, którzy wybiorą jeden z dwóch najtańszych pakietów NC+, operator może wyłączyć kilkanaście kanałów i nie będą mogli protestować.

Od premiery nowej platformy satelitarnej NC+ minął tydzień, a fala krytyki oferty i operatora nie słabnie. Antyfanpage w Facebooku grupujący niezadowolonych dotychczasowych abonentów Cyfry+ (Canal+ Cyfrowy) i platformy N (ITI Neovision) zyskał już ok. 15 tys. fanów. Więcej niż 2 tys. dziennie, szybciej niż jednego na minutę. To prawie połowa liczby lubiących oficjalny profil NC+.

Rozczarowanie klientów dotyczy przede wszystkim cen oferowanych nowych pakietów i układu programów w nich. Okazuje się, że NC+ może mieć kolejny problem z abonentami, którzy wybiorą jeden z dwóch najtańszych pakietów.  
Przypomnijmy: NC+ oferuje najtańszy pakiet Comfort+ w cenie 39 zł miesięcznie zawierający 70 kanałów (w tym 17 w jakości HD) i pakiet Universe+ za 59 zł (108 kanałów, w tym 34 HD).

Tymczasem okazuje, że kilkanaście z nich oferuje ”testowo” i mogą one zostać wyłączone. Dla abonentów nie będzie to jednak podstawą do reklamacji czy rozwiązania umowy.

W przypadku pakietu Comfort+ chodzi o 13 kanałów (m.in.: Eurosport HD, Disney Junior, Polsat Biznes, Polsat News, Superstacja, TV4 czy Viva Polska). W takim przypadku z 70 kanałów pozostałoby 57. W przypadku pakietu Universe+ za 59 zł chodzi o 14 kanałów (m.in.: Nickelodeon HD, Animal Planet, MTV czy VH1), czyli ze 108 kanałów zostałoby 94.

Chodzi o to, że NC+ negocjuje warunki z nadawcami. Jeśli wynegocjuje ceny po swojej myśli, to kanały zostaną, a jeśli nie, to je wyłączy.

W regulaminie świadczenia usług NC+ czytamy: ”W okresach testowych i promocyjnych abonentowi mogą zostać udostępnione, bez opłat, dodatkowe nieobjęte umową usługi. Udostępnienie, jak i wycofanie takich usług nie wymaga poinformowania ani uzyskania zgody abonenta i nie stanowi zmiany umowy”.

W chwili powstawania tej informacji nie udało nam się uzyskać komentarza od przedstawicieli NC+.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , ,