M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

NC+ jednak ugnie się pod presją?

Maciej Burlikowski | 9 kwietnia 2013, 06:00

Na facebookowym profilu platforma satelitarna zapowiada, że nowe "rozwiązania" przedstawi jeszcze w tym tygodniu.

”Dziękujemy za wszystkie uwagi. Prosimy o kilka dni cierpliwości. Intensywnie pracujemy nad rozwiązaniami, które przedstawimy w nadchodzącym tygodniu” – napisano w niedzielę na fanpage'u platformy satelitarnej NC+ w Facebooku.

Od 21 marca br., gdy platforma satelitarna NC+ powstała z połączenia platformy Cyfra+ (Canal+ Cyfrowy) i platformy N (ITI Neovision), znalazła się w ogniu zmasowanej krytyki ze strony dotychczasowych abonentów obydwu platform.

Krytykują oni ofertę cenową (skarżą się, że ich dotychczasowe pakiety drożeją) oraz ofertę programową (układ programów w pakietach). Niezadowolenie wywołał również stosunkowo krótki (do 19 kwietnia) okres, jaki firma dała dotychczasowym abonentom na ewentualne wypowiedzenie umów. Jeśli tego nie uczynią zostaną automatycznie przeniesieni do nowych (zazwyczaj droższych) pakietów.

Jeszcze przed oficjalną premierą NC+ szeregi Canal+ Cyfrowego opuściło kilkunastu istotnych menedżerów. Całe zamieszanie spowodowało zaś kolejne odejścia, m.in. wiceprezes Beaty Mońki, odpowiedzialnej za markę (w Canal+ pracowała od kwietnia 2011 r.), i Marka Staniszewskiego, dyrektora wykonawczego pionu marketingu (w firmie pracował od jesieni 2011 r.).

Sprawą NC+ zajął się także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który wszczął postępowanie przeciw ITI Neovision w sprawie podejrzenia naruszenia zbiorowych interesów konsumentów.

Przedstawiciele NC+ nie komentują przygotowywanych zmian.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,