M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

NC+ ugina się pod presją, przeprasza i modyfikuje ofertę

Maciej Burlikowski | 15 kwietnia 2013, 06:00

Nie będzie automatycznej migracji na nowe pakiety, dotychczasowe umowy abonentów obu platform będą obowiązywały do ich wygaśnięcia.

Platforma telewizji satelitarnej NC+ ugięła się pod presją i krytyką ze strony dotychczasowych abonentów. W piątek na stronie internetowej i w wydaniach dzienników (m.in. w "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej") zamieszczono całostronicowe reklamy z listem podpisanym przez członków zarządu NC+.

Przypomnijmy, że od 21 marca br., gdy platforma satelitarna NC+, powstała z połączenia Cyfry+ (Canal+ Cyfrowy) i platformy N (ITI Neovision), znalazła się w ogniu zmasowanej krytyki ze strony dotychczasowych abonentów obydwu firm.

”Reakcja wielu z Państwa uświadomiła nam, że nasze założenia były błędne i rozminęły się z Waszymi oczekiwaniami. Bardzo przepraszamy” - czytamy w liście.

Oprócz wyrazów ubolewania list zawiera także zapowiedź zmian w ofercie, które wchodzą w trybie ”natychmiastowym”.

Przede wszystkim firma wycofuje się z automatycznej migracji umów dotychczasowych abonentów obydwu platform na nowe pakiety. Dotychczasowe umowy i ich warunki będą obowiązywały do czasu zakończenia trwania tych umów. Pierwotnie abonenci byli informowani, że do najbliższego piątku (19 kwietnia) mają czas, by złożyć wypowiedzenie umowy, a jeśli tego nie uczynią, to automatycznie zaczną ich obowiązywać nowe warunki i cennik.

Nie wiadomo, ilu zdenerwowanych klientów złożyło rezygnacje. W oświadczeniu NC+ informuje, że wszyscy, którzy zrobili to w marcu lub kwietniu br., mogą wycofać swoje wypowiedzenia do końca maja.

Dotychczasowi abonenci pakietów Canal+ i nPremium HD otrzymają dostęp do sześciu nowych kanałów Canal+ w jakości HD bez dodatkowej opłaty, do końca dotychczasowej umowy. Abonenci platformy N otrzymają dostęp także do sześciu dodatkowych kanałów HD na dotychczasowych warunkach. Abonenci Cyfry+ otrzymają dostęp do kanału nSport HD (m.in. transmisje meczów Ligi Mistrzów UEFA, T-Mobile Ekstraklasy i żużlowej ENEA Ekstraligi).

”Wszystkie wasze wypowiedzi i komentarze są dla nas niezmiernie ważne. Dzięki nim wiemy, że nasza platforma nie jest wam obojętna” - kończy się list zarządu NC+ do abonentów.

Przypomnijmy, że dotychczasowe praktyki NC+ skrytykowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął zaś postępowanie przeciw ITI Neovision w sprawie naruszania zbiorowych interesów konsumentów. Cyfra+ miała ok. 1,5 mln, a platforma N - ok. 1 mln abonentów.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,