M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Ambra rozpoczyna produkcję cydru - wprowadza nową markę Cydr Lubelski

Maciej Burlikowski | 18 czerwca 2013, 06:00

Pierwszy polski cydr produkowany na skalę przemysłową w cenie 9,99 zł za litr.

Firma winiarska Ambra jako pierwsza zdecydowała się produkować w Polsce cydr na skalę przemysłową. Będzie go sprzedawała pod marką Cydr Lubelski.

Ten lekki, orzeźwiający napój alkoholowy o zawartości jedynie 4,5 proc. alk., powstaje na Lubelszczyźnie. Będzie sprzedawany w litrowych butelkach w cenie detalicznej 9,99 zł.

Jak zapewnia producent, produkt nie zawiera słodzików, nie jest także aromatyzowany ani dodatkowo barwiony.

- Produkcja cydru to w dużej mierze odpowiedź na stopniowe zmiany zachodzące w obszarze kultury picia alkoholu oraz na potrzeby samych konsumentów, którzy chętnie wybierają lżejsze trunki o mniejszej zawartości alkoholu, lubią eksperymentować i poznawać nowe smaki oraz poszukują innowacyjnych rozwiązań. Coraz bardziej doceniają również regionalne produkty, wyróżniające się unikatowym charakterem i w tych założeniach upatrujemy sukces rynkowy Cydru Lubelskiego - przekonuje Katarzyna Brodowska, senior brand manager w Ambra SA.    

Wsparciem nowości będą materiały POS, takie jak m.in. ulotki, plakaty, cenówki, listwy cenowe, koszyczki do ekspozycji produktu z półki sklepowej oraz kampania reklamowa w prasie handlowej i komunikacja PR. Kreację materiałów, w tym m.in. projekt etykiety, wizerunkowy key visual, materiały POS przygotowała agencja Brandy Design.

Czytaj więcej na temat: , , ,