M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Adam Uszpolewicz powraca na fotel prezesa grupy Aviva w Polsce

Maciej Burlikowski | 1 lipca 2013, 06:00

Dotychczasowy prezes Maciej Jankowski zostanie wiceprezesem.

Adam Uszpolewicz ponownie obejmuje stanowisko prezesa grupy Aviva w Polsce. Maciej Jankowski, który był prezesem grupy od 2008 r., zostanie wiceprezesem.

Adam Uszpolewicz związany jest z Avivą od 2007 roku. W latach 2007-2008 pełnił funkcję prezesa grupy, a następnie przewodniczącego rad nadzorczych spółek Avivy w Polsce. Od 2009 pełnił funkcje w międzynarodowych strukturach grupy – odpowiadał m.in. za rozwój biznesu i marketing na rynkach europejskich i azjatyckich. Przed przejściem do Avivy obejmował wysokie stanowiska menedżerskie w dużych grupach finansowych, m.in. GE Capital, Cigna i Nationwide, a także w PwC.

Maciej Jankowski, który zostanie wiceprezesem, jest związany z Avivą od 20 lat. Rozpoczynał pracę w dziale księgowości Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie, awansując stopniowo do funkcji dyrektora finansowego. W latach 1998-2003 był wiceprezesem Aviva PTE, następnie dyrektorem finansowym grupy w Polsce (2003-2008) i jej prezesem (2008-2013).

Grupę Avivy w Polsce tworzą spółki: Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, Aviva Powszechne Towarzystwo Emerytalne, Aviva BZ WBK, Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych, Aviva Investors Poland Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Aviva Investors Poland oraz Aviva Sp. z o.o. (zajmuje się dystrybucją usług finansowych grupy Aviva w Polsce oraz świadczy na jej rzecz usługi administracyjne). 

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,