M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Po wycofaniu się Kimberly-Clark powstaje Velvet Care

Pawel Wrabec | 14 sierpnia 2013, 06:00

Fundusz Avalon MBO II sfinalizował zakup polskiego oddziału firmy Kimberly-Clark, przejmując papiernię w Kluczach oraz markę produktów Velvet wytwarzanych w tym zakładzie. Nowa firma będzie działać pod nową nazwą Velvet Care Sp. z o.o.

Finalizacja transakcji zakupu polskiego oddziału Kimberly-Clark jest następstwem porozumienia podpisanego 25 marca 2013 r. Transakcja została zrealizowana w drodze wykupu menedżerskiego, w ramach którego udziałowcami nowej firmy zostali: specjalizujący się w wykupach menedżerskich fundusz Avalon MBO Fund II oraz zespół menedżerów zarządzający polskim oddziałem amerykańskiej firmy. Nabywcy wraz z fabryką w Kluczach kupili marki Velvet, Szast Prast oraz A’psik.

Strategia spółki zakłada rozwój nowych kategorii produktów, współpracę z klientami w zakresie marek własnych oraz budowę pozycji biznesowej na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Velvet Care będzie ponadto nadal współpracował z koncernem Kimberly-Clark, stając się od 1 sierpnia 2013 roku wyłącznym partnerem dystrybucyjnym oraz licencyjnym firmy w Polsce dla marek: Kleenex, Huggies Little Swimmers, DryNites oraz chusteczek dla niemowląt Huggies.
Jak już informowaliśmy, Kimberly-Clark jeszcze w październiku ubiegłego roku w ramach restrukturyzacji  zrezygnował z produkcji i dystrybucji pieluch w Europie z wyjątkiem Włoch, przyznając, iż rentowność tego biznesu na Starym Kontynencie nie była dla niego satysfakcjonująca.
Polska wytwórnia, gdzie produkowany jest papier toaletowy, ręczniki kuchenne oraz chusteczki kosmetyczne i higieniczne, to jeden z najnowocześniejszych, a zarazem największych zakładów tego typu w kraju. Kimberly-Clark Polska większość tych produktów sprzedawał pod polskim markami. Jednak dwa lata temu postanowił dla chusteczek higienicznych i kosmetycznych zrobić wyjątek i markę Velvet zastąpiła międzynarodowa marka Kleenex. Teraz firma zamierza do starej nazwy chusteczek powrócić. 

(Handel Extra)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,