M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Havas ma za sobą dobre półrocze

( red. ) | 3 września 2013, 06:00

Havas Group poinformował o zysku brutto w wysokości 88 mln euro za pierwszą połowę 2013 roku, co oznacza 8-proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2012 r.

Przychody Havas Group, właściciela Havas Worldwide i Havas Media, pozostają stabilne. Grupa notuje przychody na poziomie 837 mln euro za pierwsze półrocze 2013, ze wzrostem 9,7 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Ponad połowa wszystkich dochodów (430 mln euro) pochodzi z Europy, gdzie Francja i Wielka Brytania zanotowały wzrost organiczny na poziomie odpowiednio 2,3 proc. i 1,4 proc. Digital oraz komunikacja reklamowa i prozdrowotna są głównym motorem wzrostu w Wielkiej Brytanii.

Tymczasem reszta Europy odnotowała spadek o 2,2 proc. w organicznym wzroście w okresie sześciu miesięcy do 30 czerwca 2013 r. w krajach dotkniętych recesją, takich jak Hiszpania i Portugalia zgłaszających spadek. Ameryka Łacińska z kolei zanotowała wzrost na poziomie 12,3 proc. w pierwszej połowie roku.

Według Havas Group satysfakcjonujące obroty holdingu za pierwsze półrocze br. są zasługą takich wygranych, jak Dove (globalna obsługa digital) czy LG (globalna komunikacja poza USA).

(Campaign)

Czytaj więcej na temat: , , , ,