M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Wzrosty w Grupie SMT

Tomasz Wygnański | 3 września 2013, 06:00

Właściciel m.in. domu mediowego Codemedia ma za sobą udane półrocze. Przychody wzrosły o 62 proc., EBITDA o 59 proc., a zysk netto o 160 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku.

W pierwszych sześciu miesiącach roku Grupa SMT wypracowała 85,5 mln zł przychodów ze sprzedaży, osiągając 62-proc. dynamikę w stosunku do I półrocza 2012 roku (52,7 mln zł). Skonsolidowany zysk netto wyniósł 4,0 mln zł, co stanowi 160-proc. dynamikę w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku (1,5 mln zł)

Obecnie już ponad połowa sprzedaży pochodzi z segmentu technologicznego. W tym obszarze zanotowano najmocniejszy procentowy wzrost przychodów, które wyniosły 45,4 mln zł, co oznacza wynik o 116 proc. lepszy w porównaniu z analogicznym okresem 2012 r. Segment komunikacji cyfrowej (czyli m.in. agencje Lemon Sky i Codemedia) zanotował 26-proc. dynamikę przychodów, a ich wartość wyniosła 40,1 mln zł.
Na wzrost przychodów istotny wpływ miało rozpoczęcie konsolidacji wyników spółki iAlbatros SA, która jest dostawcą usług rezerwacji hotelowych dla klientów biznesowych na rynku polskim i francuskim. Jej przychody w pierwszym półroczu wyniosły 15,8 mln zł, a strata operacyjna wyniosła – 0,2 mln zł.

Czytaj więcej na temat: , , ,