M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Nutricia wspiera lokalne społeczności

Dorota Pośpiech | 6 września 2013, 06:00

Tym razem pracownicy firmy w ramach akcji "Razem na szczyty" pomogli 13 niepełnosprawnym osobom zdobyć Śnieżkę.

Nutricia zrealizowała kolejną akcję w ramach programu "Wolontariusze HOPE" (nazwa utworzona od pierwszych liter słów humanism, openess, proximiity i enthusiasm). W programie biorą udział pracownicy firmy, którzy sami zgłaszają pomysły na wsparcie lokalnej społeczności. Każda propozycja oceniana jest pod względem: odpowiedzi na realną potrzebę, liczby osób, które uzyskają pomoc i stopnia angażowania przedstawicieli lokalnej społeczności. Koszty finansowe pokrywa specjalny fundusz projektów wolontariackich.

Ostatnią inicjatywą zrealizowaną przez "Wolontariuszy HOPE" jest wsparcie grupy 13 niepełnosprawnych osób w zdobywaniu najwyższego szczytu Karkonoszy – Śnieżki. W wyprawie, która jest częścią projektu "Razem na szczyty", wzięło udział ponad 60 osób. "Wolontariusze HOPE" pomagali niepełnosprawnym na każdym etapie trasy.

Do tej pory zrealizowano 110 projektów, w których wzięło udział ponad 40 proc. pracowników Nutricii.
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, ich rodzin oraz przedstawicieli lokalnej społeczności m.in. poprawiły się warunki socjalno-bytowe dzieci, zapewniono im lepszy dostęp do edukacji i rozwoju fizycznego.

Program "Wolontariusze HOPE" został uznany za Najlepszą Dobrą Praktykę Targów CSR 2010
organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w październiku 2010 r. Za pomysł i realizację programu odpowiada dział CSR firmy Nutricia, a w działaniach komunikacyjnych markę wspiera agencja PR Alert Media.

Czytaj więcej na temat: ,