M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Bloger przeprasza Sokołów

Dorota Pośpiech | 6 września 2013, 06:00

Przeprosiny Piotra Ogińskiego są elementem ugody pomiędzy stronami. Pozew nie został jednak do tej pory wycofany.

Na fanpage'u blogera kulinarnego Piotra Ogińskiego w Facebooku pojawił się wpis, w którym przeprasza on markę Sokołów za straty wizerunkowe. Wiadomość związana jest z pozwem Grupy Sokołów po teście, w którym źle wypadły produkty firmy. Sokołów domagał się 150 tys. zł odszkodowania, które ma być wpłacone na konto Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". O sprawie, która wywołała mediową burzę, pisaliśmy w MMP24 z 23 sierpnia.

Pozwany bloger na profilu "Kocham gotować" w Facebooku pisze: "Odnośnie sprawy z tatarem. Moim celem nie było uderzanie w jakąkolwiek markę, ale zwrócenie uwagi na problem, z którym każdy, kto ma pojęcie o gotowaniu, prędzej czy później się zetknie. Żeby nie było, że nie potrafię przyznać się do błędu, przepraszam grupę Sokołów, chyba rzeczywiście trochę przegiąłem. A jeśli jeszcze kogoś to uraziło, to sorry. Przyznaję czasem mnie ponosi w moich komentarzach, ale taki właśnie jestem i pewnie się już nie zmienię. Liczę, że na tym wszystkim uda się zbudować jeszcze coś pozytywnego i wyciągnąć dla nas wszystkich jakąś naukę na przyszłość".

W odpowiedzi na fanpage'u marki Sokołów w Facebooku pojawiło się oświadczenie: "(...) przyjmujemy przeprosiny i w związku z tym zdecydowaliśmy się wycofać pozew wobec Pana osoby. Być może rozwiązanie, którego użyliśmy, było niewspółmierne, jednak uważamy, że powinno się reagować w sytuacji nieobiektywnej oceny produktów, dobrego imienia firmy, jej pracowników i dostawców, za których pracodawca jest odpowiedzialny. Szanujemy wolność wypowiedzi oraz możliwość dyskusji na temat produktów i usług. Dbając jednak o takie wartości, jak obiektywizm i odpowiedzialność, zamierzamy rozpocząć otwartą dyskusję z udziałem ekspertów, blogerów, vlogerów oraz organizacji branżowych, aby wspólnie wypracować rozwiązania odpowiadające m.in. na następujące pytania: Jak pogodzić wolność wypowiedzi w internecie ze słusznymi interesami konsumentów i marek? Gdzie leży granica krytyki i swobody wypowiedzi? Kiedy dana marka powinna reagować i w jaki sposób? Naszym zamiarem jest zainicjowanie wymiany poglądów pozwalającej wszystkim zainteresowanym przedstawić swoje stanowisko. Wykorzystajmy wspólnie zainteresowanie zaistniałą sytuacją do stworzenia zbioru dobrych praktyk, które będą służyć wszystkim przez lata".

Jak podaje portal NaTemat.pl, przeprosiny Piotra Ogińskiego są częścią ugody, do jakiej doszło pomiędzy stronami. Jednak według naszych ustaleń pozew nie został formalnie wycofany i sprawa sądowa o naruszenie dóbr osobistych ma na razie odbyć się zgodnie z planem 18 września tego roku w Sądzie Okręgowym w Gliwicach. W chwili powstawania tej wiadomości nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami Grupy Sokołów ani z Piotrem Ogińskim.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,