M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Stopklatka i TV Spectrum wygrały miejsca na MUX1

Joanna Dziwisińska | 10 września 2013, 06:00

KRRiTV zakończyła proces przyznawania koncesji na pierwszy multipleks. ZPR-y z trzecim kanałem na MUX-ach.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała dwie ostatnie koncesje na tzw. pierwszym multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej (MUX1). Koncesję na nadawanie programu o charakterze filmowym przyznała spółce Stopklatka, a edukacyjno-poznawczym – TV Spectrum. Tym samym na MUX1 znajdą się kanały Stopklatka TV i Fokus TV.

Stopklatka to wspólny projekt Agory SA, wydawcy m.in. ”Gazety Wyborczej”, i spółki Kino Polska TV (KPTV). W lutym br. zawarły one umową inwestycyjną o wspólnym finansowaniu projektu. Według niej po uzyskaniu koncesji Agora odkupi od KPTV udziały w Stopklatce, tak by obaj partnerzy mieli ich równą liczbę (Agora zastrzegła w umowie, że jej udział nie może być docelowo niższy niż 41 proc.). Jednocześnie także Agora i KPTV mają dokapitalizować Stopklatkę maksymalnie sumą 20 mln zł.

Spółka TV Spectrum została zarejestrowana w lutym br. przez Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe, nadawcę kanałów muzycznych Polo TV i Eska TV (obecnych już na MUX1).

Dwa pozostałe miejsca zostały już wcześniej przyznane Telewizji Trwam (Fundacja Lux Veritatis) na kanał o charakterze społeczno-religijnym oraz TVP z kanałem TVP ABC.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , ,