M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Tetra Pak kupuje DSS Silkeborg

( red. ) | 12 września 2013, 06:00

Firma przejęła duńskiego specjalistę od technologii filtracji membranowej.

Tetra Pak, firma specjalizująca się w przetwarzaniu i pakowaniu płynnej żywności, kupił duńską firmę DSS Silkeborg A/S, specjalizującą się na europejskim rynku w technologii filtracji membranowej dla mleczarstwa.
 
DSS to prywatne przedsiębiorstwo zatrudniające 46 pracowników. Firma została założona w 2000 roku i od tego czasu projektuje, tworzy i sprzedaje technologie membranowe do aplikacji mleczarskich. Wykorzystuje do tego odwróconą osmozę oraz technologie: nanofiltracji, ultrafiltracji i mikrofiltracji. DSS specjalizuje się w maksymalizacji wykorzystania mleka i serwatki na bazie dogłębnego zrozumienia procesów frakcjonowania, uzdatniania wody oraz produkcji mleka.
 
Jak przekonuje Tim High, executive vice-president processing systems w Tetra Pak, integracja wiedzy DSS z umiejętnościami Tetra Pak w obszarze zarządzania energią, odpadami oraz zużyciem wody ma zagwarantować dotychczasowym klientom dostęp do gotowych rozwiązań dotyczących redukcji śladu węglowego oraz optymalnego wykorzystania zasobów wodnych. Ma też pozwolić na zmniejszenie kosztów operacyjnych.
 
DSS zostanie włączone w struktury Tetra Pak jako część jednostki biznesowej Cheese and Powder. Zarząd i siedziba firmy DSS pozostaną w Silkeborg w Danii. Istniejące kanały sprzedaży przedsiębiorstwa zostaną uzupełnione dzięki obecności Tetra Pak na rynku globalnym.


 
 

Czytaj więcej na temat: , ,