M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Brand Nordea Bank zniknie z rynku

Maciej Burlikowski | 18 października 2013, 06:00

PKO BP potwierdza, że po przejęciu spółek Nordea marka Nordea Bank Polska zostanie wycofana z naszego rynku.

W tym tygodniu bank PKO BP otrzymał zgodę od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie spółek grupy Nordea.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapisami umowy z czerwca br. PKO BP przejmie od Nordea Bank AB za ok. 2,64 mld zł Nordea Bank Polska (ostateczna wartość transakcji uzależniona będzie od wyników banku), a oprócz banku także towarzystwo ubezpieczeń na życie Nordea Polska za 180 mln zł i Nordea Finance Polska za 8 mln zł. O tej umowie pisaliśmy w MMP24 14 czerwca br.

Oprócz zgody UOKiK-u PKO BP potrzebuje jeszcze zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Bank nie przewiduje jednak trudności i zakłada, że finalizacja transakcji nastąpi na przełomie roku.

"PKO Bank Polski stanie się następcą prawnym, tj. podmiotem ogółu praw i obowiązków Nordea Bank Polska. Kolejnym etapem będzie zmiana marki i pełna integracja operacyjna (…)” – czytamy w oświadczeniu PKO BP.

Oznacza to, że Nordea Bank definitywnie zniknie z naszego rynku. – Po przeprowadzeniu fuzji prawnej marka Nordea Bank Polska zostanie wycofana z polskiego rynku. Docelowo wszystkie marki przejmowanych spółek zostaną zastąpione markami należącymi do PKO Banku Polskiego – potwierdza nam Edyta Turkiewicz, kierownik zespołu prasowego PKO BP.

Kolejnym krokiem transakcji będzie fuzja operacyjna: – Pełne zintegrowanie banków obejmujące systemy transakcyjne, ujednolicenie oferowanych produktów itp. Pełna integracja oczekiwana jest na przełomie 2014 i 2015 r. – zapowiada Turkiewicz, zaznaczając, że dla dotychczasowych klientów Nordea Banku nie będzie się to wiązało z koniecznością podpisywania nowych umów z PKO BP.

Nordea Bank dysponuje siecią 136 placówek. PKO BP ma ich ponad 2,3 tys. (1,1 tys. własnych i 1,2 tys. agencyjnych).
 

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,