M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Adam Malicki będzie prezesem spółki zarządzającej standardem płatności mobilnych (IKO Plus)

Maciej Burlikowski | 19 listopada 2013, 06:00

Menedżer pracował m.in. dla Pekao SA, eCard, Inteligo, a obecnie w PKO BP.

Sześć banków uczestniczących w projekcie budowy standardu płatności mobilnych uzgodniło, że prezesem tworzonej spółki joint venture (roboczo nazywanej w mediach IKO Plus) będzie Adam Malicki, menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze bankowym, w tym na rynku płatności bezgotówkowych.

Malicki pracował m.in. dla banku Pekao SA (który promuje konkurencyjny wobec IKO standard PeoPay), gdzie zajmował się kartami płatniczymi, był związany z giełdową spółką eCard zajmującą się rozliczaniem płatności bezgotówkowych, a w szczególności płatności online w internecie. Pracował także w Inteligo Financial Services i w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Obecnie Malicki pracuje dla PKO BP, w którym nadzoruje Centrum Operacji Kartowych. Jest też przewodniczącym rady nadzorczej agenta rozliczeniowego eService (należącego do PKO BP).

Sześć banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, BRE Bank (mBank), ING Bank Śląski, pod auspicjami największego z nich – PKO BP – od wakacji pracuje nad stworzeniem i wdrożeniem wspólnego standardu mobilnych płatności (za pomocą telefonów komórkowych). Zarządzaniem nimi zajmie się właśnie wspomniana spółka (IKO Plus). W projekcie uczestniczy też Krajowa Izba Rozliczeniowa, która docelowo zajmie się pełną obsługą operacyjną systemu płatności mobilnych, a także zapewni infrastrukturę teleinformatyczną niezbędną do realizacji przedsięwzięcia.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , ,