M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Neonet szlachetnie paczkuje

Katarzyna Woźniak | 21 listopada 2013, 06:00

Sieć włącza się w akcję Szlachetna Paczka.

Sieć sklepów AGD/RTV i sklep internetowy Neo24 zostali partnerami tegorocznej edycji akcji charytatywnej Szlachetna Paczka.
W ramach akcji prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najuboższych ze swojego miasta lub okolicy. W tym roku celem jest dotarcie do ponad 14 tys. potrzebujących rodzin. Sieć sklepów Neonet i Neo24 będą wspierać działania na poziomie finansowym (kupując w sklepach sieci) oraz promocyjne - materiały zapraszające do udziału w Szlachetnej Paczce pojawią się w kilkuset sklepach w całej Polsce.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt świątecznej pomocy realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego głównym założeniem jest idea łączenia biednych i bogatych poprzez przekazywanie bezpośredniej pomocy - prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najuboższych ze swojego miasta lub okolicy. Potrzeby te spisują wcześniej wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej specjalną paczkę na święta. Jak wykazują doświadczenia z poprzednich lat, w większości paczek znajduje się zwykle drobny lub większy sprzęt RTV/AGD, spełniający podstawowe potrzeby rodzin - od drobiazgów, jak czajnik czy żelazko, po większe sprzęty - kuchenkę, lodówkę czy pralkę, których w wielu domach wciąż brakuje.

W zeszłorocznej edycji paczki otrzymało ponad 13 tys. rodzin - ludzi starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców 
i rodzin wielodzietnych. W tym roku Szlachetna Paczka obejmie znowu pomocą ponad 
14 tys. domów, czyli ponad 60 tys. osób w trudnej sytuacji materialnej. Z całego kraju wciąż spływają dane o rodzinach zbierane przez niemal 9 tys. wolontariuszy, a rejony Paczki udało się utworzyć w ponad 500 miejscach w Polsce.

Czytaj więcej na temat: ,