M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Porozumienie TVP i TV Trwam

Joanna Dziwisińska | 23 grudnia 2013, 06:00

Katolicka stacja zacznie nadawanie w lutym 2014 r. na MUX1.

Telewizja Polska i Fundacja Lux Veritatis porozumiały się w sprawie zwolnienia przez TVP na rzecz Telewizji Trwam jednego miejsca na multipleksie pierwszym naziemnej telewizji cyfrowej. Nastąpi to 15 lutego 2014 r.

W ramach tego porozumienia Fundacja Lux Veritatis zobowiązała się do przejęcia od TVP obowiązku zapłaty należności wobec spółki Emitel z tytułu świadczonej usługi telewizyjnej rozpowszechniania programu telewizyjnego. W ramach porozumienia zobowiązała się także, że podejmie ścisłą współpracę z TVP w zakresie wszelkich kwestii technicznych związanych z migracją programów państwowego nadawcy, a przede wszystkim, że Telewizja Trwam przeprowadzi specjalną kampanię informacyjną skierowaną do widzów, wskazującą im nowe pozycje programów TVP i udzielającą porad, jak te programy odnaleźć w sygnale multipleksu.

Dzięki temu porozumieniu TVP wyraziła zgodę, by Urząd Komunikacji Elektronicznej zmienił dotychczas obowiązującą i ważną do kwietnia 2014 r. decyzję o rezerwacjach częstotliwości.

 

Czytaj więcej na temat: , , ,