M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Piotr Fajks dołączył do zarządu Telewizji Polsat

Joanna Dziwisińska | 9 stycznia 2014, 06:00

Nominacja jest wynikiem fuzji obu nadawców.

Piotr Fajks został powołany na stanowisko członka zarządu Telewizji Polsat. Piotr Fajks będzie odpowiedzialny za kanały TV4 i TV6. Ostatnio Fajks był prezesem zarządu Polskich Mediów, której proces połączenia z Telewizją Polsat zakończył się w grudniu ub.r.  W efekcie nadawcą kanałów TV4 i TV6 jest Telewizja Polsat.

W ocenie przedstawicieli firmy połączenie obu firm, a co za tym idzie - włączenie spółki Polskie Media do Grupy Cyfrowego Polsatu, ma na celu wzmocnienia pozycji rynkowej Telewizji Polsat. Otwiera możliwość zwiększenia przychodów reklamowych na podstawie rosnącego zasięgu i silniejszej pozycji negocjacyjnej grupy, a także możliwości realizacji synergii w obszarach: dostępu i wykorzystania treści programowych, technicznym, reklamy, marketingu i cross-promocji oraz zasobów back-office.

Piotr Fajks w latach 1993-2004 związany był z Telewizją Polsat. Współtworzył biuro reklamy oraz zajmował się zakupami programów, a od 2002 r. był dyrektorem programowym. Od 2004 do 2006 r. pracował w Telewizji Polskiej, od 2006 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Polskich Mediów SA.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,