M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Specjal Pub - regionalny projekt Grupy Żywiec

Maciej Florek | 29 stycznia 2014, 06:00

W sprzedaży elbląskiego pubu będą dostępne wszystkie marki Grupy Żywiec. Zabraknie jedynie EB, marki produkowanej przez browar wyłącznie na eksport.

W Elblągu powstaje Specjal Pub – pierwszy w Polsce lokal sygnowany tą regionalną marką Grupy Żywiec. Elbląski Specjal Pub będzie składał się m.in. z trzech kondygnacji oraz sali konferencyjnej. W sprzedaży będą dostępne wszystkie marki Grupy Żywiec. Zabraknie jedynie EB, marki produkowanej przez browar wyłącznie na eksport. Goście Specjal Pubu będą również mogli skorzystać z menu. Lokal zostanie otwarty w przyszłym miesiącu. Jego operatorem będzie elbląska Celebra.

Specjal Pub powstaje w miejscu, w którym w 1744 r. wybudowana została Stara Giełda, przy okazji budowy Mostu Wysokiego na rzece Elbląg. Budynek z czasem uległ ruinie i został rozebrany, a na jego miejscu w 1790 r. powstał obiekt Nowej Giełdy, który – zmieniając właścicieli i przeznaczenie – przetrwał do 1945 r. 65 lat później, w 2010 r., Roman Korzeniowski (jako przedstawiciel Grupy Żywiec) oraz ówczesny prezydent Elbląga Henryk Słonina podjęli decyzję, że właśnie w tym miejscu powstanie pub. 

 

Czytaj więcej na temat: , , , , ,