M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Fortuna wprowadza nektary bez dodatku cukru

Katarzyna Woźniak | 6 lutego 2014, 06:00

Agros Nova idzie tropem trendów zdrowotnych.

Fortuna, marka z portfolio Agros Novej, wprowadza na rynek linię nektarów owocowych bez dodatku cukru. Nektary występują w trzech smakach: owoce czerwone, owoce południowe oraz owoce cytrusowe. Nowe produkty już pojawiły się w sprzedaży.

Agros Nova tłumaczy swoją decyzję dobrymi wynikami letniego launchu linii napojów o wysokiej zawartości soku połączonego z naturalną wodą mineralną. Producent zapewnia, że nowa linia nektarów to propozycja dla tych, którzy szukają produktów prostych, przygotowanych bez zbędnych dodatków takich jak: cukier, sztuczne barwniki czy konserwanty. Producent przekonuje, że nektary powstały w wyniku połączenia w odpowiednich proporcjach wyłącznie soków i wody. Ponadto ich kaloryczność względem obecnych na rynku nektarów słodzonych cukrem jest niższa aż o 30 proc.

Wyjątkowość nowej oferty mają podkreślać nietuzinkowe smaki nektarów: owoce czerwone to połączenie m.in. truskawek, wiśni i malin; owoce południowe - m.in. ananasy, banany i winogrona; owoce cytrusowe to m.in. grejpfrut, limonka i pomarańcze. Trzy nowe nektary dostępne będą w kartonikach 1 l. Rekomendowana cena detaliczna za karton to 3,59 zł. Firma na razie nie informuje o planowanym wsparciu marketingowym dla produktu.

Czytaj więcej na temat: ,