M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Coca-Colę zrobimy w domu?

( red. ) | 7 lutego 2014, 06:00

Firma wykupiła za 1,25 mld dol. udziały w firmie konkurencyjnego wobec SodaStream producenta maszyn do przygotowania napojów gazowanych.

Coca-Cola wykonała ruch, który ma uniemożliwić firmie SodaStream przejęcie kontroli nad całym rynkiem napojów gazowanych przygotowywanych w domu. Firma zainwestowała w firmę Green Mountain Coffee Roasters (GMCR) 1,25 mld dol., co stanowi 10 proc. udziałów. Umowa dodatkowo obejmuje możliwość wykorzystania brandów Fanta, Sprite i Coca-Cola, których znakami towarowymi producent może sygnować poszczególne kapsułki smakowe do sporządzania napojów w domu w systemie Keurig Gold. 
Podczas gdy GMCR ma rozwijać technologię swoich systemów do przyrządzania napojów, Coca-Cola użyczy firmie swoich globalnych sił i możliwości marketingowych, aby jak najlepiej wesprzeć promocyjnie produkty GMCR i swoje brandy. 
Pojawienie się markowych produktów Coca-Coli do stosowania w systemach sporządzania napojów w domu ma podważyć dominację SodaStream w tym segmencie.
Na umowę błyskawicznie zareagowała giełda: wartość akcji SodaStream spadła wczoraj o 11 proc., a GMCR - poszybowały w górę o 38 proc.

Nowe produkty powstałe w wyniku współpracy Coca-Coli i GMCR mają pojawić się na rynku na początku 2015 r.

(BrandRepublic)

Czytaj więcej na temat: , ,