M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Apple prezentuje najnowszy system CarPlay

( red. ) | 4 marca 2014, 06:00

Innowacyjne narzędzie pozwala zintegrować telefon z systemem nawigacyjnym w samochodzie.

Apple zaprezentował system CarPlay, kóry pozwala zintegrować iPhone z urządzeniami nawigacyjno- rozrywkowymi Ferrari, Mercedesa i Volvo. Marketer ma w planach opracowanie systemów dla kolejnych marek.
CarPlay automatycznie łączy iPhone się z wbudowanym systemem rozrywkowym i nawigacyjnym. Nie trzeba nawet wyjmować go z kieszeni. Na ekranie dotykowym wbudowanym w kokpit pojawiają się znane użytkownikom iPhone'a ikony. System automatycznie przechodzi na tryb głośnomówiący, a jeśli kierowca chce do kogoś zadzwonić, może wybrać numer w telefonie albo poprosić o pomoc Siri (automatyczną asystentkę). Siri można również poprosić o znalezienie trasy do wybranego punktu i uruchomienie nawigacji satelitarnej albo o wybranie dowolnego utworu muzycznego z pamięci iPhone'a, a nawet z biblioteki Spotify.

W kolejce do opracowania kompatybilnego z narzędziem systemu czekają inni producenci: BMW, Ford, General Motors, Honda, Hyundai, Jaguar, Land Rover, Kia Motors, Mitsubishi Motors, Nissan Motor Company, PSA Peugeot Citroën, Subaru, Suzuki i Toyota.

Na razie CarPlay będzie dostępny jedynie dla posiadaczy najnowszych iPhone'ów, począwszy od modelu 5 w górę.

(Marketing Week)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , ,