M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

"Ladies' Home Journal" już nie będzie miesięcznikiem

( red. ) | 28 kwietnia 2014, 06:00

Jeden z najstarszych na świecie magazynów dla kobiet pada ofiarą spadających wpływów z reklam.

"Ladies' Home Journal" od lipca nie będzie już miesięcznikiem. Decyzja wydawcy, Meredith Corps., jest związana z malejącymi wpływami z reklam i zmianą przyzwyczajeń czytelników.
Pismo ukazywało się 10 razy do roku. W związku z sytuacją na rynku zostanie przekształcone w kwartalnik – ostatni numer jako miesięcznik ukaże się w lipcu. Aktywna i ciągle aktualizowana pozostanie strona internetowa magazynu.


Pierwszy numer "Ladies' Home Journal" ukazał się na rynku w 1883 r. Miesięcznik zawierał wiele praktycznych informacji dotyczących prowadzenia domu, ale także kultury, ekonomii, porady prawne i wskazówki dotyczące wychowania dzieci. Amerykańscy kulturoznawcy podkreślają, że znaczenie miesięcznika dla kultury i prasy trudno przecenić. 

Pismo obecnie musi konkurować z innymi magazynami lifestyle'owymi, a także z portalami społecznościowymi, oferującymi niższą jakość kontentu, ale większą przystępność. Gwoździem do trumny były malejące spadki z reklam. W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku gazeta zanotowała 22-proc. spadek z wpływów reklamowych w porównaniu z rokiem ubiegłym.

(Wall Street Journal)

Czytaj więcej na temat: ,