M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Lipton Ice Tea do posiłku w HoReCa

Tomasz Wygnański | 21 maja 2014, 06:00

Marka z portfolio PepsiCo startuje z programem "Perfect Serve".

Lipton Ice Tea wprowadziła program "Perfect Serve" adresowany do 500 lokali z branży HoReCa. Jego celem jest budowanie przyzwyczajeń konsumenckich w tym kanale, związanych z konsumpcją Lipton Ice Tea podczas posiłku. Chodzi przede wszystkim o wprowadzenie rytuału perfect serve – sposobu podawania Lipton Ice Tea.
Od połowy maja br. dla obsługi lokali, które zostały wybrane do "Perfect Serve", są organizowane szkolenia prowadzone przez ambasadorów Lipton Ice Tea, podczas których można zapoznać się z wytycznymi programu. Dodatkowo partnerzy programu zostaną wsparci materiałami, takimi jak podkładki, szklanki oraz mieszadełka Lipton Ice Tea. Oprócz tego otrzymają materiały POS, takie jak plakaty, standy na stoliki, notesy dla kelnerów czy wkładki do kart menu, które będą komunikowały klientom zalety Lipton Ice Tea oraz przedstawiały perfekcyjny sposób podawania napoju.
Program "Perfect Serve" jest wspierany aktywnościami skierowanymi do konsumentów na profilu Lipton Ice Tea w Facebooku. Specjalnie stworzona aplikacja pozwala znaleźć lokale biorące udział w programie, pozwoli także punktom gastronomicznym poinformować konsumentów o ofertach promocyjnych z Lipton Ice Tea. Wsparcie dla programu stanowi kampania Facebook Ads, która dociera z promocją lokali do konsumentów z danego miasta lub regionu.
Od lipca do sierpnia br. lokale uczestniczące w programie "Perfect Serve" odwiedzi tajemniczy klient, który oceni trzy kluczowe kwestie związane z programem: idealne podanie Lipton Ice Tea zgodnie z określonymi standardami, komunikację programu na poziomie lokalu oraz wiedzę personelu nt. perfekcyjnego podawania Lipton Ice Tea. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się we wrześniu br. Właściciele najlepszych lokali otrzymają nagrody.

W projekt zaangażowane są agencje Digital One (internet), Questia (PR) oraz Ewesa (działania w lokalach).

Czytaj więcej na temat: , , , , ,