M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

"Wysokie Obcasy" mają nową redaktor naczelną

Katarzyna Woźniak | 26 czerwca 2014, 06:00

Za markę "Wysokie Obcasy" będzie odpowiadać Marta Herman, a wydawcą sobotniego magazynu będzie Paulina Reiter.

Od lipca bieżącego roku nastąpią zmiany w kierownictwie marek Agory. Wszystkie marki projektów "Wysokie Obcasy" (tygodnik, miesięcznik i serwis internetowy) będą miały nowego wydawcę, a sobotni magazyn "Wyborczej" będzie miał nową redaktor naczelną. Za projekty "Wysokich Obcasów" będzie odpowiadać Marta Herman, a sobotni magazyn "Wyborczej" poprowadzi nowa redaktor naczelna - Paulina Reiter.
Zadaniem Herman jest budowa strategii dla wszystkich projektów marki "Wysokie Obcasy" i ich rozwój, wzmacnianie relacji z czytelnikami i użytkownikami, a także przygotowanie kompleksowej oferty dla reklamodawców. Herman ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów wydawniczych i reklamowych. Poprzednio zajmowała się m.in. obsługą klientów i realizacją projektów specjalnych w New Age Media, opiekowała się kanałem TVN Style w chwili jego tworzenia i debiutu, była też doradcą kluczowych klientów TVN i kanałów tematycznych Grupy ITI. Wcześniej pracowała w zespole pism luksusowych wydawnictwa Bauer oraz grupy Valkea Media, zajmując się pozyskiwaniem i obsługą budżetów reklamowych. Jest twórczynią miesięcznika "Aktivist Exklusiv", który wprowadziła na rynek.

Paulina Reiter pracuje w redakcji „Wysokich Obcasów" od 13 lat, przez ostatnie pięć pełniła funkcję zastępczyni redaktor naczelnej tygodnika. Przez kilka lat współprowadziła program "Mała Czarna" w TV4. Przed rozpoczęciem pracy w "Wysokich Obcasach" była zastępczynią redaktora naczelnego w magazynie "Aktivist".

Poprzednio wydawcą "Wysokich Obcasów” - tygodnika i magazynu - była Agnieszka Rożewska. Współtworzyła i wprowadzała na rynek "Wysokie Obcasy Extra” najpierw w formie kwartalnika, potem dwumiesięcznika, a potem miesięcznika w segmencie pism kobiecych. Była też odpowiedzialna za przygotowanie "Wysokich Obcasów Extra” w wersji cyfrowej - wydanie pisma na iPada było pierwszą aplikacją udostępniająca treści Agory na tym nośniku oraz pierwszą w Polsce wersją magazynu na tablet Apple.
Rożewska skupi się teraz na projektach wydawniczych w zespole czasopism Agory, pozostając wydawcą "Kuchni”, "Avanti” i "Dziecka” oraz pracując nad nowymi propozycjami dla czytelników, takich jak dostępny w sprzedaży od czerwca br. magazyn dla młodzieży "Avanteen”.

Zastępczynią redaktor naczelnej „Wysokich Obcasów” będzie od lipca br. Monika Tutak-Goll. Jest reporterką, od kilku lat współpracowała z "WO". Zaczynała w "Expressie Wieczornym", pracowała m.in. w "Twojej Stolicy", redakcji multimedialnej Inforu i w Radiu Infor.

Agnieszka Jucewicz-Kwaśniewska, dotychczasowa naczelna "Wysokich Obcasów”, pozostaje w zespole i będzie pisać teksty m.in. o psychologii; skupi się też na pracy nad kolejną książką. Poprzednia ukazała się w 2013 r. nakładem Agory - był to zbiór rozmów autorki i Grzegorza Sroczyńskiego z terapeutami i psychologami zatytułowany "Żyj wystarczająco dobrze”.


Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,