M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

TUI publikuje wyniki po III kwartale 2013 r.

( red. ) | 11 sierpnia 2014, 06:00

Biuro podróży odnotowało 21-proc. wzrost.

Biuro podróży TUI Travel opublikowało swoje wyniki finansowe po III kwartale. Spółka poinformowała o 21-proc. wzroście. Te wyniki mogą wskazywać na to, że operator osiągnie zakładany przez siebie wzrost, a wiąże to z nałożeniem wyższej marży za swoje produkty.

Brytyjski oddział TUI Travel aktualnie prowadzi rozmowy z oddziałem niemieckim TUI AG w sprawie fuzji (oddział niemiecki jest właścicielem 55 proc. udziałów oddziału brytyjskiego), której wartość szacuje się na ok. 4,4 mld funtów. Firma chce w ten sposób stworzyć największy na świecie podmiot turystyki wypoczynkowej. O wynikach rozmów firma ma poinformować 19 września.

TUI Travel zanotowało 10-proc. wzrost zysku operacyjnego w skali rocznej od stycznia do września ubiegłego roku w porównaniu z rokiem poprzednim. Podstawowy zysk operacyjny, jaki biuro podróży odnotowało, wyniósł 92 mln funtów w ciągu trzech miesięcy, do 30 czerwca, w porównaniu z zyskiem 76 mln funtów w analogicznym okresie roku poprzedniego. Analitycy wskazują, że ma to związek ze specjalną ofertą wyjazdową w okresie ferii świątecznych, na które spółka odnotowała w tym roku rekordowy popyt.

(Guardian)

Czytaj więcej na temat: