M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Andrzej Żelazny nowym dyrektorem marki Porsche

( red. ) | 23 października 2014, 06:00

Nowym dyrektorem marki Porsche w Polsce został Andrzej Żelazny, który w branży motoryzacyjnej pracuje od ponad 20 lat.

 

Andrzej Żelazny jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. W branży motoryzacyjnej pracuje od ponad 20 lat. W tym czasie nadzorował działania serwisowe, sprzedażowe i marketingowe pracuje marek wolumenowych oraz segmentu premium - nie tylko na rynku polskim, ale również w Niemczech oraz w krajach Europy Północnej.

 

Biuro prasowe Porsche podało też wyniki sprzedaży tego producenta sportowych aut - w ciągu pierwszych 8 miesięcy br. klientom na całym świecie dostarczył on rekordową liczbę blisko 120 tys. samochodów.

 

W Polsce - według powyższej informacji - firma Porsche także notuje rekordowy popyt, tj. w I półroczu br. klienci odebrali 408 pojazdów tej marki, o 78 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2013 r.

 

Porsche zapowiedział też wkrótce kolejne nowości w swojej ofercie - w tym długo oczekiwany Cayenne S E-Hybrid, pierwszy hybrydowy SUV premium z możliwością ładowania akumulatorów z gniazdka. Jego średnie zużycie paliwa wynosi 3,4 l/100 km. Tym samym niemiecki producent jako jedyny na świecie będzie miał w ofercie trzy hybrydowe modele typu plug-in: supersportowy wóz 918 Spyder, limuzynę Panamera i właśnie SUV-a Cayenne.

Czytaj więcej na temat: ,