M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Znamy laureatów Viva! Photo Awards 2014

Katarzyna Woźniak | 20 listopada 2014, 06:00

Dwutygodnik już po raz szósty przyznał nagrody w konkursie fotograficznym.

Dwutygodnik "Viva" po raz szósty przyznał nagrody w konkursie fotograficznym Viva! Photo Awards 2014.

Konkurs organizowany jest od 2008 r., jego celem jest promocja polskiej fotografii. Wystawy konkursowe gościły w największych miastach w całej Polsce, a jego laureaci otrzymali łącznie ponad 225 tys. zł.
W tym roku do konkursu zostało zgłoszonych ponad pięć tysięcy prac. Zdjęcia oceniło jury, któremu nieprzerwanie od pierwszej edycji konkursu przewodniczy Ryszard Horowitz. Fotografie są wybierane w kategoriach: Moda, Portret, Beauty, Reportaż. W ubiegłym roku po raz pierwszy pojawiła się kategoria: Fotografia komórką. Wśród oceniających prace są pomysłodawcy konkursu: Katarzyna Przybyszewska - redaktor naczelna dwutygodnika "Viva!”, oraz Marek Knap - dyrektor artystyczny wydawnictwa Edipresse Polska SA. W obradach towarzyszą im polscy fotograficy: Tomasz Gudzowaty, Alexi Lubomirski i Marcin Tyszka oraz modelka Anja Rubik.
Dla zwycięzców każdej z pięciu kategorii przeznaczono nagrody pieniężne o łącznej wartości 25 tys. zł. Zdobywca grand prix 6. edycji otrzyma szansę zrealizowania sesji zdjęciowej na łamach dwutygodnika "Viva!”.

Grand prix tegorocznego konkursu w kategorii Moda i Beauty otrzymał Maciej Bernas za "Galaxy Collisions". W kategorii Portret nagrodzony jest Robert Okoń, a w kategorii Reportaż - Karolina Piątkowska.
W kategorii Fotografia komórką nagrodę otrzymuje Fabiola Jaghnoun Jurga.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,